Kada kalbame apie shotokan karatė stilių, dažnai prisimename jį iš apskritime pavaizduoto tigro. Iš kur kilo emblemos idėja, kas jos autorius?
Šį piešinį sukūrė žymus japonų dailininkas Hoan Kosugi ((小 杉 放 庵 gyv.1881-1964 ). Tikrasis šio dailininko vardas buvo Kunitaro Kosugi. Yra žinoma, kad Kunitaro buvo draugais su Mokytoju G.Funakoshi. Simbolis HO ( 放 ) , kuris matomas emblemos viršuje, dešinėje pusėje, yra dailininko Hoan vardo dalis.
Kada 1922m. G.Funaksohi atvyko į Japoniją (iš Okinavos) pristatyti naują karatė stilių (shotokan), būtent Hosugi tapo vienu pirmuoju Meistro mokiniu. Jis buvo įsitikinęs, kad Funakoshi liktų Japonijoje ir pradėtų karatė mokymą. Hosugi taip pat prašė Meistro parašyti knygą apie savo mokymą ir pažadėjo Jam sukurti knygos viršelio dizainą. Taip gimė pirmoji G.Funakoshi knyga “Ryu kyu kempo karate” ( 琉球 唐 手 拳法 ), kuri buvo išleista 1922m.
Po to ir gimė Hosugi mintis sukurti užbaigtą emblemą, kuri japonų kalba yra kaip “tora no maki”- užbaigtas kažkurio meno informacijos elementas. Kadangi, iki G.Funakoshi knygos nebuvo kitų knygų apie karatė, Hosugi manė, jog ši knyga ir yra “karatė tora no maki”. Žodis “tora” japonų kalboje reiškia tigrą.
Shotokan karatė tigras-apvestas apskritimu. Tai reiškia, kad shotokan karatė Meistras yra puikiai mokantis savo mokyklos tradicijas, techniką ir niekada nenaudoja jos be kontrolės. Kontroliuoja jis ne smūgio jėgą ir efektyvumą, o paties smūgio panaudojimo galimybes. Jis išeina iš apskritimo tik tada, kada yra būtina apsiginti pačiam, ar apginti kitą žmogų.